Środa oraz czwartek (9-10 lipca br.) były kolejnymi dniami z rzędu, w których strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Cybince (powiat słubicki, woj. Lubuskie) dysponowani byli do usuwania wiatrołomów, utrudniających ruch na drogach i stanowiących zagrożenie dla jego uczestników.&

Pierwszą, środową interwencję odnotowali o godzinie 11:42. Właśnie wtedy wyruszyli w sile jednego zastępu do usunięcia powalonego konara drzewa z jezdni w ciągu drogi krajowej nr 29 w okolicach miejscowości Drzeniów.

Po szybkim dotarciu na miejsce zdarzenia i kilkunastu minutach pracy konar, przy pomocy piły łańcuchowej został pocięty na mniejsze odcinki, a następnie usunięty poza koronę drogi. Jezdnię uprzątnięto, a ruch na drodze odbywał się ponownie bez przeszkód.

Prosto z Drzeniowa o godzinie 12:14 strażacy udali się na ulicę Grunwaldzką w Cybince, skąd wpłynęło zgłoszenie o nadłamanym konarze drzewa zwisającym nad jezdnią. Ze względu na fakt, iż nadłamany konar znajdował się na znacznej wysokości do pomocy potrzebny był wysięgnik z JRG w Słubicach, który dotarł na miejsce zdarzenia po kilkunastu minutach.

Po odcięciu konara od drzewa i sprowadzeniu go na ziemię, zostaje on pocięty na mniejsze odcinki a następnie złożony poza koroną drogi. Po uporządkowaniu jezdni i udrożnieniu drogi w całości zastępy działania zakończyły i powrócił do swoich jednostek.

Następnego dnia, w czwartek ratownicy wyruszyli do kolejnego tego typu zdarzenia. Tym razem powalony konar drzewa utrudniał ruch w ciągu drogi wojewódzkiej nr 134 w miejscowości Maczków. I tym razem jeden zastęp wyruszył do zlikwidowania zagrożenia na drodze.

Działania strażaków wyglądały identycznie jak podczas wcześniejszych interwencji. Łącznie w przeciągu ostatnich trzech dni (8-10 lipca br.) odnotowali siedem tego typu interwencji.&

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia&naszej strony WWW&oraz&śledzenia profilu na facebooku.

o autorze

Redakcja