Hytera PD795Ex to pierwszy na świecie iskrobezpieczny radiotelefon ATEX cyfrowo-analogowy pracujący w standardzie DMR oraz konwencjonalnym analogowym. Oficjalną premierę na branżowych targach PMRExpo miał już w listopadzie 2012 roku.&

PD795Ex jest w pełni zgodny z normą ETSI DMR. Rozwiązanie czerpie pełnymi garściami z technologii DMR zapewniając najwyższą jakość dźwięku, bezpieczeństwo przesyłanych danych i głosu, rozszerzone funkcje oraz efektywne wykorzystanie dotychczas używanych częstotliwości.

Zgodność z normą IP67, wbudowane funkcje bezpieczeństwa (mandown, czujnik bezruchu, loneworker) znacząco podnoszą bezpieczeństwo użytkowania w najbardziej niebezpiecznych środowiskach. Czyni to z PD795Ex najlepsze rozwiązanie dla wymagających użytkowników. Radiotelefon jest zgodny z normą ATEX:

PD795Ex to także doskonała ergonomia. Klawiatura z dużymi przyciskami umożliwia obsługę radiotelefonu nawet w rękawicach roboczych. Rozdzielone anteną, dwa pokrętła radiotelefonu przenośnego są odsunięte od siebie – w ten sposób zmniejsza się ryzyko pomyłki podczas obsługi w rękawiczkach lub w warunkach słabego oświetlenia.

PD795Ex, tak jak inne radiotelefony Hytera, posiada także dedykowany przycisk alarmowy, konfigurowalny wg. potrzeb użytkownika. Wbudowany głośnik o wysokiej mocy zapewnia wystarczającą słyszalność w większości zastosowań.&

Radiotelefon posiada szereg dodatkowych funkcji jak w pełni konfigurowalny alarm wibracyjny, głosowa informacja o wybranym kanale, moduł mandown/bezruchu i GPS. Wszystkie te funkcje są standardowo dostępne w każdym PD795Ex.

Do radiotelefonów dostępne są także akcesoria audio w wykonaniu iskrobezpiecznym, takie jak mikrofonogłośniki czy zestawy podkaskowe z wielkopowierzchniowymi przyciskami nadawania PTT.

Dystrybutorem produktów Hytera w Polsce jest firma RTcom. Firma dostarcza cyfrowe systemy łączności Hytera (TETRA, DMR Tier II oraz III) oraz analogowe w oparciu o urządzenia HYT. RTcom jest także autoryzowanym partnerem firm Sonic Communications , TEMCO Japan, Voxtech, TEDAP, HyTracks.
&

o autorze

Redakcja