Do groźnego wypadku doszło we wtorek 19 lutego na odcinku drogi krajowej numer 25 w miejscowości Czekanów, zderzyły się tam dwa samochody a jedna osoba została ranna.

Do zdarzenia doszło kilka minut po godzinie 14:30 na prostym odcinku drogi krajowej nr 25 w miejscowości Czekanów (gm. Ostrów Wielkopolski) wypadkowi uległy dwa pojazdy osobowe Volvo V 50 oraz ciężarowe Volvo Terberg. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej i przeprowadzeniu rozpoznania, ustalono, że samochód osobowy, w którym uwięziona jest nieprzytomna kobieta- kierowca pojazdu znajduje się po jednej stronie drogi, natomiast samochód ciężarowy zjechał do rowu po drugiej stronie i przewrócił się na bok. Kierowca samochodu ciężarowego opuścił pojazd o własnych siłach uskarżając się na ból głowy, natomiast kierującą pojazdem osobowym strażacy uwolnili wykonując dostęp przy użyciu narzędzi hydraulicznych.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, stabilizacji kręgosłupa szyjnego u poszkodowanej, wykonaniu dostępu do uwięzionej w pojeździe kobiety przy użyciu specjalistycznych narzędzi hydraulicznych, uwolnieniu jej z rozbitego samochodu a następnie ewakuacji jej wraz z zespołem pogotowia ratunkowego do karetki.

Dalsze działania strażaków polegały na usunięciu z drogi rozrzuconych elementów pojazdu, oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych. Przyczyny zdarzenia wyjaśni policyjne dochodzenie.

Siły i środki:

  • JRG Ostrów Wielkopolski
  • OSP Czekanów

&

Źródło: KP PSP Ostrów Wielkopolski

o autorze

Redakcja