W środę 12 lutego br. o godzinie 15:45 w miejscowości Czermno gm. Gąbin miał miejsce tragiczny w skutkach wypadek. Samochód osobowy marki Mercedes z niewyjaśnionych jak dotąd przyczyn uderzył w drzewo.&

Natychmiast wyjechaliśmy dwoma zastępami GLBMRt Mercedes Sprinter oraz SLOp Nissan Navara. Po dojeździe na miejsce zastaliśmy samochód osobowy z uwięzionym w środku, bez czynności życiowych mężczyzną.

Naszym zadaniem było zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz jak najszybsza ewakuacja poszkodowanego. W tym czasie dojechał kolejny zastęp z naszej jednostki GCBA Man. Przy pomocy zestawów narzędzi hydraulicznych wykonaliśmy dostęp do uwięzionego kierowcy oraz ewakuowaliśmy go na zewnątrz z wraku pojazdu.

Podjęte przez strażaków wraz z załogą pogotowia ratunkowego czynności ratunkowe nie przyniosły oczekiwanego rezultatu. Niestety, mimo starań ratowników 74-letni mężczyzna zmarł. Droga powiatowa Gąbin – Wymyśle była przez kilka godzin zablokowana dla ruchu.

W akcji, oprócz trzech zastępów OSP z Gąbina brały udział dwa zastępy z JRG PSP nr 2 Płock, dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

Foto: terazGabin.pl

o autorze

Redakcja