Dziecko przysypane ziemią – takie zgłoszenie 23 lipca około godziny 17 odebrał dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano miejscową jednostkę OSP Czersk, zastęp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Chojnicach oraz Pogotowie Ratunkowe. Pierwsi na miejscu byli ochotnicy.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastaliśmy chłopczyka przysypanego ziemią. 7 – latek miał już odkopaną głowę. W niespełna 30 sekund wyciągnęliśmy go z dziury. Razem z zespołem medycznym podjęliśmy reanimację. Udało się przywrócić funkcje życiowe. Wrócił puls i oddech. Niestety stan dziecka jest ciężki ” – informuje&Andrzej Kuchenbecker, komendant czerskiej OSP. Przybyła na miejsce załoga karetki pogotowia podjęła decyzję o zadysponowaniu śmigłowca LPR, który przetransportował 7 – latka do szpitala w Gdańsku. Według ustaleń Policji, do wypadku doszło gdy dwoje chłopców bawiło się za domem jednej z posesji. Kopali tunel, w pewnym momencie ziemia się zawaliła i przysypała młodszego chłopca.

Całe szczęście, że starszy kolega &szybko powiadomił rodziców, którzy odkopali mu głowę i poinformowali służby ratownicze.

Tekst: Piotr Mairer

Zdjęcia: Wizjalokalna.pl

o autorze

Redakcja