Dnia 18 lutego 2016 roku na terenie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Czersku (pow. chojnicki) odbyła się prezentacja asortymentu oferowanego przez firmę Kadimex z Warszawy.

Udział w niej wzięło ponad 100 strażaków z kilkunastu jednostek OSP i PSP z terenu województwa pomorskiego tj. powiatu chojnickiego, kościerskiego, starogardzkiego oraz powiatu tucholskiego (woj. kujawsko-pomorskie). Gminę Karsin podczas tego szkolenia reprezentowali strażacy z OSP Karsin i OSP Osowo. 

3

Przedstawiciele firmy Kadimex zapoznali obecnych ze specyfiką i danymi technicznymi produktów będących w ich ofercie, m.in. sprzętem ochrony osobistej strażaków (hełmy, buty, rękawice bojowe i ubrania bojowe), armaturę wodną, sprzęt oświetleniowy, wentylatory oddymiające.

Z zaprezentowanej oferty sprzętowej wielkim zainteresowaniem strażaków cieszył się sprzęt burzący tzn. toporek wielofunkcyjny Biel Tool i urządzenie PRT oraz prądownico – wytwornica S2/M2, w ramach systemu Turbo Twist firmy AWG. Duże wrażenie zrobiły też ubrania specjalne firmy Lion.

Po prezentacji teoretycznej na zewnątrz strażnicy OSP Czersk odbył się praktyczny pokaz sprzętu do stabilizacji. Instruktor zaprezentował stabilizację pojazdu osobowego leżącego na boku za pomocą podpór firmy Paratech. Podpory umożliwiają nie tylko stabilizację pojazdów, ale również podejmowanie działań przy osuwiskach, katastrofach budowlanych, czy kolejowych.

Warto dodać, że podpory Paratech są projektowane i testowane przez amerykańskich strażaków, tak aby rozwiązania konstrukcyjne jak najlepiej odpowiadały ciężkim warunkom pracy strażaka.

o autorze

komendant74