W poniedziałek (9 maja 2012r.), kilka minut przed godziną 14:00 do MSK w Częstochowie wpłynęło zgłoszenie o plamie ropopochodnej na ul. Jagiellońskiej, przy supermarketach Biedronka i Intermarsche. Dyspozytor na miejsce zadysponował zastęp GBA z JRG CS PSP i poprosił o zabranie większych ilości sorbentu, gdyż plama może znajdować się na dość znacznym obszarze.

W trakcie dojazdu zastępu na miejsce do MSK wpływały kolejne zgłoszenia o plamie ropopochodnej na jezdni w innych miejscach. Tak też substancja pojawiła się na jezdni na odcinku około 1,5km, w trzech różnych miejscach o długości około 200 metrów.

Pierwszym miejscem działań strażaków były okolice hurtowni Makro, aż do skrzyżowania z ul. Równoległą. Następnie strażacy przemieścili się kilkaset metrów dalej do skrzyżowania z ul. Źródlaną i Równoległą, a na koniec fragment drogi między ulicą Brzozową, a Aleją 11 Listopada.

W działaniach trwających około 45 minut wziął udział jeden zastęp z JRG CS PSP:&250[S]21GBA 2,5/16 Volvo FL240. Prowadzenie działań nie spowodowało utrudnień w ruchu samochodowym.

Tekst/ zdjęcia: Tomasz Matuszczyk

o autorze

Redakcja