Wczoraj 21 sierpnia 2013r. około godziny 20:30 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu przez motocyklistę dwóch osób na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Obrońców Westerplatte i Grochowskiego w Częstochowie.

Zdarzenie miało miejsce na przejściu dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej. Na miejsce natychmiast zostały zadysponowane zastępy z JRG 2 (352[s]22 i 352[s]43), trzy zespoły Pogotowia Ratunkowego oraz cztery radiowozy policji.

W wyniku wypadku śmierć na miejscu poniosła 56-letnia kobieta, natomiast 24-letni motocyklista po długiej reanimacji zmarł w ambulansie. Do szpitala został przetransportowany 33-letni, niepełnosprawny syn kobiety. Stan mężczyzny lekarze określają jako stabilny.

Motocyklista, który nie posiadał uprawnień jechał pożyczonym motocyklem. Według wstępnych ustaleń policji motocyklista wjechał w&przechodniów na przejściu dla pieszych. Okoliczności tragedii są badane przez śledczych.

Prokuratura apeluje o kontakt do wszystkich osób, które mogą udzielić informacji na temat tragicznego zdarzenia. Wszyscy, którzy mogą udzielić informacji na temat zdarzenia proszeni są o kontakt z Prokuraturą Rejonową dla Miasta Częstochowy Północ lub komendą policji.

o autorze

Redakcja