W niedzielę chwilę przed 13, na wspomnianym odcinku drogi, doszło do poważnego wypadku drogowego. Czołowo zderzyły się dwa Volkswageny – Transporter i Golf kombi. Na miejsce natychmiast wysłano pogotowie ratunkowe i cztery zastępy straży pożarnej.


[galeria=12,prawa]Po przyjeździe na miejsce wypadku, dowódca pierwszego zastępu stwierdził zderzenie dwóch samochodów, z których jeden znajdował się poza drogą w rowie. Kierowca samochodu osobowego był uwięziony. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, wykonano dostęp oraz ewakuowano poszkodowanego z pojazdu i przekazano pogotowiu ratunkowemu.

W sumie do szpitala zabrano cztery osoby (1 z Transportera, 3 z Golfa), w tym dwuletnie dziecko, u którego po obserwacji w szpitalu na szczęście nie stwierdzono poważnych obrażeń. Pasażer Transportera po opatrzeniu został na miejscu zdarzenia.

Po wykonaniu czynności dochodzeniowo – śledczych przez policję i zabraniu samochodu osobowego przez pomoc drogową uprzątnięto jezdnię z pozostałości powypadkowych.

Przyczyną wypadku było najprawdopodobniej nieprawidłowe wyprzedzanie i nadmierna prędkość VW Golfa. Jako, że bus nie był obciążony, a siła uderzenia bardzo duża, pojazd odbił się i wylądował w rowie.

W akcji udział wzięły 4 zastępy w sile 18 strażaków:

  • 359[P]17 – GCBA 5/32 – Jelcz – OSP Szczytniki,
  • 359[P]19 – SLRt – Żuk – OSP Szczytniki,
  • 341[P]41 – SLRt – Iveco – JRG 1 Kalisz,
  • 342[P]25 – GCBA 5/32 – Man – JRG 2 Kalisz

oraz

  • 3 zespoły pogotowia ratunkowego w Kaliszu,
  • 4 radiowozy policji.

Foto i opis: Wojciech Śniegula.

o autorze

Redakcja