W dniu dzisiejszym, około godziny ósmej rano, dyspozytor otrzymał zgłoszenie o groźnej kolizji. Na miejsce zdarzenia zadysponował zastęp Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Kole. Cała akcja toczyła się w miejscowości Czołowo, na drodze wojewódzkiej numer 270.

Na drodze wojewódzkiej numer 270, kierowca Renault Clio wpadł poślizg, odbił się mocno od przydrożnej skarpy, siła uderzenia była na tyle mocna, że pojazd przewrócił się na dach, w takim położeniu przemieścił się na drugą stronę jezdni, gdzie na końcu samochód wpadł do rowu. Przed przybyciem służb ratowniczych, kierowca opuścił samodzielnie wrak pojazdu – można mówić naprawdę o dużym szczęściu, ponieważ mężczyzna nie doznał żadnych obrażeń.

[galeria=2,prawa]Na miejsce akcji oprócz strażaków, przybyła policja i pogotowie ratunkowe. Przyczyną kolizji było niezachowanie zasad bezpieczeństwa przez kierującego samochodem. Do tragedii nie doszło tylko dzięki temu, że w momencie kolizji na drodze nie było innych pojazdów. Działania strażaków polegały przede wszystkim na zabezpieczeniu miejsca akcji, odłączeniu akumulatora i uprzątnięciu pozostałości po samochodzie.

Foto: KP PSP Koło

o autorze

Redakcja