Wczoraj o godzinie 17:15 strażacy z OSP Praszka zostali powiadomieni przez mieszkankę Praszki o mężczyźnie, który podszywał się za strażaka i sprzedawał kalendarze kominiarskie na osiedlu Kopernika.

Na wskazaną przez kobietę ulicę udali się Członkowie Zarządu OSP. Okazało się, że w drugiej klatce bloku 10D handlarz oszukiwał mieszkańców Praszki. Po dłuższej wymianie zdań domokrążca opuścił osiedle samochodem na rejestracjach powiatu łódzkiego wschodniego.

Przed godziną 19:00 strażacy-ochotnicy otrzymali kolejne wezwanie do bloku przy ulicy Kościuszki 17, niedaleko zaparkowany był pojazd z Koluszek, a handlowiec został odnaleziony w bloku na ulicy Mickiewicza 2.

praszka2

Ochotnicza Straż Pożarna w Praszce podejmie kroki zawiadamiając o możliwości popełnienia przestępstwa przez przedstawiciela firmy handlującej kalendarzami.

Jeśli w najbliższym czasie ktoś w miejscowości Praszka oraz Gorzów Śląski będzie podawać się za strażaka i oferował takie kalendarze – prosimy zawiadomić Policję – handlarz zgodnie z obowiązującym prawem powinien w imieniu sprzedającej firmy wystawić paragon, czego nie robi – co jest niezgodne z prawem.

Otrzymaliśmy informację, iż mężczyzna sprzedawał kalendarze także w miejscowości Biała. Prosimy o udostępnienia!

kale

o autorze

Redakcja