Dzisiaj o godzinie 4:56 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Iławie wpłynęło zgłoszenie o pożarze w miejscowości Dąbrówka (gm.Susz). Na miejscu doszło do tragicznego pożaru- zapalił się budynek gospodarczy, w którym znajdowała się jedna osoba.

Dyżurny zadysponował sześć zastępów z uwagi na fakt , że zgłoszenie dotyczyło pożaru w budynku gospodarczym, który znajdował się w zwartej zabudowie, pożar mógł się przenieść na przyległe budynki. – poinformował mł.kpt. Krzysztof Rutkowski, oficer prasowy KP PSP w Iławie.

Po przyjeździe strażacy ustalili, że pali się jeden z pięciu budynków gospodarczych w zabudowie szeregowej. Był to budynek murowany z dachem o konstrukcji drewnianej pokrytej papą.

Dach uległ zawaleniu w całości, zaś wnętrze całkowicie objęte było płomieniami. Ogniem objęte były również krawędzie dachów sąsiadujących budynków. W trakcie rozpoznania i prowadzonych działań gaśniczych dowódca uzyskał informację od właścicielki znajdującej się na miejscu, że wewnątrz nie powinny znajdować się żadne osoby. – tłumaczy oficer prasowy KP PSP w Iławie.

Strażacy zabezpieczyli teren działań na swoje potrzeby, odłączyli zasilanie elektryczne i przystąpili do gaszenia budynku i obrony obiektów sąsiadujących. Po dojeździe zastępu PSP kontynuowano wcześniejsze działania i przystąpiono również do przeszukiwania wszystkich budynków znajdujących się w zabudowie szeregowej oraz terenu wokół budynków.

W trakcie późniejszych działań z rozmowy z właścicielką ustalono, że jej ojca od wczorajszego popołudnia nie ma w domu – istniało podejrzenie zaginięcia mężczyzny. Pożar ugaszono, jednak konieczne było usunięcie zawalonej konstrukcji dachu i rzeczy znajdujących się w budynku celem całkowitego dogaszenia pożaru.

W trakcie tych prac natrafiono na zwęglone zwłoki. Dalsze czynności w celu wyjaśnienia tego tragicznego pożaru przejęli funkcjonariusze Policji pod nadzorem prokuratora.

o autorze

Redakcja