Ciężarówka przewożąca ekogroszek dachowała w piątek po godzinie trzeciej na ekspresowej ‚siódemce’ w Ostojowie w województwie świętokrzyskim.

Dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Skarżysku- Kamiennej na miejsce zadysponował zastępy z JRG Skarżysko-Kamienna i OSP Suchedniów.

Przybyli ratownicy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu napięcia od baterii akumulatora w uszkodzonym pojeździe przystąpili do zabezpieczenia uszkodzonych zbiorników paliwa oraz oleju hydraulicznego, z których nastąpił wyciek. Na miejsce zdarzenia został dodatkowo zadysponowany samochód ratownictwa chemiczno- ekologicznego z JRG Skarżysko-Kamienna. Następnie ratownicy zabezpieczyli częściowo rozsypany na jezdnię  ekogroszek który był przewożony na naczepie pojazdu. W związku z poważnymi uszkodzeniami infrastruktury drogowej – zniszczona metalowa bariera oddzielająca pasy ruchu drogi – został również powiadomiony zarządca drogi, który zadysponował firmę do usuwania skutków tego typu zdarzeń.  Na czas prowadzonych działań ratowniczych policja na pasie ruchu w kierunku Warszawy wstrzymała całkowicie ruch i wyznaczyła objazdy – poinformował kpt. Tomasz Kandyba z KP PSP w Skarżysku-Kamiennej.

Według kierowcy przyczyną zdarzenia był wystrzał jednej z opon.

Foto. KP PSP Skarżysko-Kamienna

o autorze

Redakcja/Łukasz