Dzisiaj przed godziną siódmą straż pożarna w Przasnyszu otrzymała zgłoszenie o wypadku na drodze powiatowej Jednorożec – Szla.

Kierujący samochodem osobowym Opel Astra z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn zjechał z drogi, uderzył w przydrożne drzewo i dachował. Mężczyzna miał unieruchomione obie nogi elementami karoserii pojazdu, natomiast lewą kończynę górną oraz część tułowia miał przyciśniętą pniem drzewa.

Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akcji i zamknięciu całkowicie ruchu drogowego przystąpili do stabilizacji pojazdu klinami i hydraulicznymi rozpieraczami kolumnowymi. Następnie przy pomocy rozpieraczy ramieniowych i kolumnowych wykonano dostęp do osoby poszkodowanej w celu jej ewakuacji z wraku auta. Działania ratownicze były prowadzone jednocześnie na zewnątrz i wewnątrz pojazdu. W celu wykonania całkowitego dostępu do osoby poszkodowanej podniesiono pień drzewa przy pomocy poduszek pneumatycznych – poinformowała Komenda Powiatowa PSP w Przasnyszu.

Po ewakuacji z pojazdu mężczyznę przewieziono do szpitala w Przasnyszu, a następnie śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do jednego ze szpitali w Warszawie.

Foto. KP PSP Przasnysz 

o autorze

Redakcja/Łukasz