28 marca  2018 r. około godziny 7 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP we Włoszczowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku  koło miejscowości Chotów w gminie Krasocin.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że samochód osobowy wjechał do zbiornika wodnego Biadaszek. Pojazd znajdował się na dachu, kilka  metrów od brzegu. Pojazdem podróżowała kobieta, której samodzielnie udało się wydostać z tonącego pojazdu przed przybyciem służb ratowniczych.  Poszkodowana znajdowała się na brzegu.

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej kobiecie tj. m.in. udzielono jej wsparcia psychicznego i  zapewniono  komfort termiczny poprzez okrycie kocem i umieszczenie w ogrzewanym samochodzie pożarniczym.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zespołu ratownictwa medycznego poszkodowaną przekazano pod opiekę ratowników medycznych. Za pomocą wyciągarki samochodowej pojazd został odwrócony na koła i wyciągnięty na brzeg. Strażacy zwodowali łódź i przy użyciu specjalnych rękawów sorpcyjnych zebrali powstałą na powierzchni wody plamę olejową.

Na miejscu zdarzenia obecny był patrol Policji, który prowadził czynności wyjaśniające przyczynę powstania zdarzenia.

Opracował: mł. bryg. Tomasz Szymański
Zdjęcia: archiwum KP PSP we Włoszczowa

o autorze

Redakcja/Łukasz