7 czerwca tuż przed godziną 18:00 do dyspozytora Powiatowego Stanowiska Kierowania w Lęborku wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze wojewódzkiej nr 214 w Darżkowie (woj. pomorskie). Zdarzenie dotyczyło zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych. Na miejsce zadysponowano zastęp z JRG Lębork oraz zastęp z OSP Nowa Wieś Lęborska.

Winę za wypadek ponosi kierowca volkswagena golfa III, który wyjeżdżaj z drogi podporządkowanej i kierując się w stronę Łeby wyjechał nie na swój pas drogi. Wynikiem takiego manewru był zapewne alkohol płynący we krwi kierującego. Po badaniach w szpitalu okazało się, że miał on około jednego promila. Manewry kierowcy golfa zaskoczyły kierowcę forda galaxy, który widząc inny pojazd na swoim pasie ruchu zaczął hamować i próbował uciec na drugi pas jezdni. W tym samym momencie kierujący golfem postanowił naprawić swój błąd i wrócić na swoją stronę doprowadzając do zderzenia czołowego.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy ratownikom medycznym w udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Wszystkie osoby poszkodowane znajdowały się na zewnątrz zniszczonych pojazdów, także nie trzeba było korzystać ze specjalistycznego sprzętu hydraulicznego.

W wyniku wypadku rannych zostało sześć osób: 5 osób z Forda Galaxy i kierowca z VW Golfa trafili do lęborskiego szpitala. Dwie osoby zostały zabrane z poważniejszymi obrażeniami, które nie powodują zagrożenia życia.

Kierowcy wv golfa za jazdę i za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat trzech.
Okoliczności wypadku bada policja.

o autorze

Redakcja