W ubiegłym tygodniu Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie zakończyła dialog techniczny związany z planowanym zakupem podnośników o wysokości minimum 70 metrów.

Celem dialogu technicznego było między innymi doradztwo/uzyskanie informacji w zakresie wymagań techniczno-użytkowych przedmiotu zamówienia, określenie wzoru umowy oraz specyfikacji istotnych warunków umowy.

Jak poinformowała nas Mazowiecka Komenda Wojewódzka PSP, do dialogu zgłosiła się tylko jedna firma – Leimro Sp. z o.o., ta sama, która w ramach konsorcjum dostarczy w przyszłym roku spółce LOTOS Straż podnośnik firmy Bronto Skylift o wysokości 81 metrów.

Pisaliśmy o tym tutaj:

LOTOS na zakupach. Najwyższy podnośnik w kraju będzie w Gdańsku

Państwowa Straż Pożarna zamierza kupić cztery samochody na podwoziu 8×4 z podnośnikiem o minimalnej wysokości ratowniczej 70 metrów wyposażony w kosz ratowniczy o udźwigu min. 500 kg, działko wodno-pianowe o wydajności 3500 litrów na minutę i hydrauliczne podpory stabilizacyjne. 

Odbiorcy

W Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej dowiedzieliśmy się, że samochody trafią do Komend Miejskich Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, Szczecinie, Chorzowie i we Wrocławiu.

Zakup będzie realizowany w ramach projektu ‘Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap IV’.

Foto. Bronto Skylift

o autorze

Redakcja/Łukasz