Na początku marca została podpisana umowa na dostawę ciężkich samochodów ratownictwa technicznego do usuwania skutków kolizji drogowych z rotatorem.

Dla przypomnienia, w ubiegłym roku Kujawsko-Pomorska Komenda Wojewódzka PSP przeprowadziła postępowanie przetargowe na dostawę siedmiu ciężkich samochodów ratownictwa technicznego do usuwania skutków kolizji drogowych z rotatorem.

Wymagany był wysięgnik z funkcją dźwigu typu rotator napędzany hydraulicznie o udźwigu (wsunięte ramię) min. 40 ton pod kątem 30 stopni i min. 50 ton pod kątem 50 stopni. Natomiast z tyłu powinno znaleźć się ramię holownicze służące do holowania i podnoszenia uszkodzonych pojazdów o udźwigu min. 8,8 t przy złożonym ramieniu i min. 6,5 t przy maksymalnym wysuwie.

Komisja przetargowa za najkorzystniejsze uznała ofertę złożoną przez firmę Szczęśniak Pojazdy Specjalne, która wyceniła wykonanie całego zamówienia na 25 724 958 zł brutto. Umowa na dostawę została podpisana 4 marca.

Samochody do końca września br. trafią do komend powiatowych i miejskich w Świeciu, Gdańsku, Ostródzie, Brzegu, Kielcach, Świebodzinie i we Wrocławiu.

Jak się dowiedzieliśmy, zostaną zabudowane na podwoziu Renault K520 8×4.

Nowe rotatory w Państwowej Straży Pożarnej

o autorze

Redakcja/Łukasz