W lipcu do Komend Powiatowych i Miejskich Państwowej Straży Pożarnej trafiły nowe quady zakupione w ramach projektu DAR.

Quady zostały wyprodukowane przez tajwańską firmę Access Motor, a dostarczyła je firma Concept z Bielska-Białej.

Jest to model MAX 850i LT EPS, posiada czterosuwowy jednocylindrowy silnik o pojemności 781 ccm i mocy 43 kW, napęd 2×4/4×4 przełączany elektrycznie, dwie elektryczne blokady dyferencjałów, hak holowniczy i wyciągarkę.

Oświetlenie ostrzegawcze to dwie lampy kierunkowe z przodu pojazdu i jedna lampa z tyłu na wysięgniku.  Wraz z quadami dostarczone zostały dwuosiowe przyczepki.

W ramach postępowania przetargowego, które zostało przeprowadzone w ubiegłym roku przez Komendę Wojewódzką PSP w Olsztynie zakupiono 20 quadów. Trafiły one – zgodnie z dokumentacją przetargową – do Komend Powiatowych i Miejskich PSP w Gdyni, Gdańsku, Słupsku, Nowym Dworze Gdańskim, Pucku, Tczewie, Kwidzynie, Malborku, Olsztynie, Elblągu, Braniewie, Ostródzie, Kołobrzegu (4 szt.) i Świnoujściu (4 szt.).

Wartość zamówienia to prawie 1 mln 200 tys. złotych. Zakup został współfinansowany przez Unię Europejską w ramach projektu ‘Zwiększenie skuteczności prowadzenia długotrwałych akcji ratowniczych’.

Foto. KP PSP Braniewo

 

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl