W najbliższym czasie zakończy się budowa długo wyczekiwanej strażnicy dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie w województwie mazowieckim.

Nowa siedziba węgrowskich strażaków zlokalizowana jest na osiedlu Glinki przy ulicy Zwycięstwa. Jest to budynek składający się z hali garażowej na dziesięć samochodów z zapleczem magazynowo – technicznym i myjnią, znajdującej się na parterze części dla Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej z pomieszczeniami socjalno-bytowymi i technicznymi dla Dowódcy JRG, Zastępcy Dowódcy JRG i strażaków pełniących służbę na każdej zmianie oraz części administracyjno-biurowej dla kierownictwa i pracowników Komendy Powiatowej PSP, które znajduje się się na pierwszym piętrze budynku.  

Dodatkowo wybudowano wielofunkcyjne boisko z bieżnią i parking.

W tej chwili budowa jest zrealizowana w około 90 procentach i ma zostać zakończona na przełomie września i października.

Całkowita wartość inwestycji to 14 mln 207 tysięcy złotych. Środki pochodzą głównie z budżetu państwa w ramach w ramach „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2017 -2020″.

Foto. PSP Węgrów 

o autorze

Redakcja/Łukasz