Dzisiaj w nocy (13.07.2016) około godziny 03:31 na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Zawierciu wpłynęło zgłoszenie, że pali się stodoła w miejscowości Dobrogoszczyce (woj. śląskie). 

Pierwsi na miejscu pożaru byli strażacy z OSP Dobrogoszczyce, następnie strażacy z OSP Kroczyce. Na miejscu zastano budynek gospodarczy (obora/stodoła), którego dach oraz składowana na poddaszu słoma i siano objęte były ogniem. Strażacy dostali informację od gospodarzy, że wewnątrz budynku przebywają cielęta. Ratownicy natychmiast w w aparatach powietrznych weszli do budynku, skąd ewakuowali jedno cielę. Niestety pozostała czwórka cieląt nie przeżyła (przebywała w centralnej części budynku gdzie panowała największa temperatura i zadymienie). Ewakuowanemu cielakowi udzielono pomocy między innymi podając tlen, dzięki temu jego stan się polepszył.

Równolegle podano dodatkowe prądy wody na palący się dach oraz słomę oraz oświetlono teren działań przy pomocy przenośnych najaśnic. Dalsze działania polegały na rozbiórce elementów konstrukcyjnych dachu, oraz na przelewaniu słomy i siana.

o autorze

Redakcja