Dobry występ polskich strażaków na zawodach w Portugalii

W tym samym czasie, gdy Polska Reprezentacja podejmowała na Stadionie Śląskim drużynę Portugalii, Reprezentacja Polski strażaków z FCC Warsaw Team udała się do Portugalii na zawody Bombeiro de Elite 2018.

Międzynarodowe zawody strażaków polegały na wejściu po schodach do Sanktuarium Bom de Jesus w miejscowości Braga. Strażacy z całej Europy w ubraniach specjalnych ze sprzętem ochrony dróg oddechowych mieli do pokonania 566 schodów na dystansie prawie 650 metrów. Wyniki pokazały, że polscy strażacy należą do najlepszych w tej konkurencji.

Sylwia Herman z Komendy Powiatowej PSP w Świeciu zajęła pierwsze w kategorii Open kobiet.

Mateusz Drozda ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej może pochwalić się drugim wynikiem w kategorii Open wśród 465 startujących strażaków i pierwszym miejscem w swojej kategorii wiekowej.

Jarosław Białas, który na co dzień pełni służbę w JRG 6 Warszawa stanął na najniższym stopniu podium w swojej kategorii wiekowej.

Pozostali reprezentanci zaprezentowali bardzo dobre przygotowanie fizyczne co pozwoliło uzyskać czasy w najlepszej dwudziestce wśród wszystkich uczestników.

Reprezentacja Polski została uzupełniona o zawodników z Ochotniczych Straży Pożarnych gdzie zawodniczki z OSP Giedlarowa zajęły odpowiednio 1 i 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej.