Jedna osoba została ranna, trzy auta zostały uszkodzone – to bilans wypadku, który miał miejsce wczoraj po godzinie 18 na trasie Piła – Koszalin, tuż za Dobrzycą.&

Około godziny 18:20 do CPR w Pile wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu trzech samochodów na DK nr 11. Na miejsce od razu udały się trzy zastępy straży pożarnej oraz karetki pogotowia. Po dojeździe ratownicy stwierdzili kolizję trzech samochodów. Do wypadku doszło w niecodzienny sposób, chwilę przed zdarzeniem na trasie utworzyły się świąteczne korki. Do Skody Fabia, która stała w owym korku dołączyło także Audi, oba auta stały zgodnie z przepisami. Następnie Opel z impetem uderzył w Audi, które odwróciło się prostopadle do jezdni i uderzyło w Skodę. &Najprawdopodobniej kierowca opla się zagapił.

W wypadku ucierpiała jedna osoba, pasażerka niemieckiego wozu, która skarżyła się na bóle szyi. Strażacy założyli jej kołnierz ortopedyczny oraz przekazali ratownikom medycznym, którzy przetransportowali ją do szpitala z niegroźnymi obrażeniami – mówi dowódca strażaków, będący na miejscu zdarzenia.

Poszkodowana najprawdopodobniej nie miała zapiętych pasów bezpieczeństwa. Na miejscu pojawił się technik policyjny, który dokonał oględzin i wstępnego rozpoznania. Po czynnościach policyjnych, strażacy przystąpili do zneutralizowania sorbentem płynów eksploatacyjnych. Wszystkie trzy auta zostały odholowane. Na czas trwania akcji, droga była całkowicie zablokowana. Ruch został przywrócony dopiero&po dwóch godzinach.

&

o autorze

Redakcja