Dodatkowe miliony na DAR i KOLEJ? ‘Modlimy się’

Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej stara się o dodatkowe środki na dwa projekty unijne. Poinformował o tym gen. brygadier Leszek Suski na antenie Radia Maryja.

Leszek Suski 31 stycznia był gościem audycji Radia Maryja i TV Trwam ‘Rozmowy Niedokończone’ na temat ‘Państwowa Straż Pożarna w trosce o bezpieczeństwo społeczeństwa polskiego’. W trakcie rozmowy Komendant poinformował o realizacji przez PSP trzech projektów unijnych o łącznej wartości ponad 600 mln złotych. Możliwe, że jeszcze w tym roku ta kwota wzrośnie.

[…] zdradzę, że wystąpiliśmy o rozszerzenie dwóch projektów, jeden do prowadzenia długotrwałych działań ratowniczych i kolejowy. Wartość tego rozszerzenia będzie wynosiła, jeżeli nam się uda, a o to się modlimy prawie 200 milionów złotych – powiedział Komendant Główny PSP.

Chodzi o projekty DAR i KOLEJ, czyli ‘Zwiększenie skuteczności prowadzenia długotrwałych akcji ratowniczych’ i ‘Usprawnienie systemu ratownictwa w transporcie kolejowym – etap I’. Do tej pory w ramach tych projektów do Państwowej Straży Pożarnej trafiły m.in. lekkie samochody operacyjne, średnie i ciężkie samochody ratowniczo – gaśnicze i ratownictwa technicznego, kontenery, trenażery, samochody z drabinami, podnośniki itp.

Warto dodać, że w ubiegłym roku do obu projektów zostały podpisane aneksy co pozwoliło na zakup łącznie 20 szt. jednostek sprzętowych.

Exit mobile version