Dodatkowy zespół ratownictwa medycznego w Zakopanem

foto. K. Uznański/ fb/ZRM Zakopane

Ministerstwo Zdrowia zwiększa bezpieczeństwo w Zakopanem. W mieście zostanie uruchomiony nowy zespół ratownictwa medycznego.

Od 15 stycznia w stolicy Tatr rozpocznie funkcjonowanie całoroczny podstawowy zespół ratownictwa medycznego. ZRM o kryptonimie K01-156 będzie działał w godzinach 8-20.

– Bardzo dziękuję Minister Izabeli Leszczynie za interwencję i pełne zrozumienie dla pilności potrzeb wzmocnienia zabezpieczenia medycznego powiatu tatrzańskiego poprzez uruchomienie dodatkowego zespołu ratownictwa medycznego. Ta dodatkowa karetka jest w tym rejonie bezsprzecznie potrzebna. Dziękuję również Małopolskiemu Oddziałowi Wojewódzkiemu NFZ za sprawne podjęcie stosownych działań formalnych. Jak potwierdza dysponent ZRM-u, czyli Szpital Powiatowy im. dr. T. Chałubińskiego w Zakopanem, jednostka jest przygotowana i gotowa do rozszerzonych zadań, więc już od poniedziałku nowy ZRM będzie mógł zostać uruchomiony – podsumowuje wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.

Będzie to czwarty całoroczny ZRM w powiecie tatrzańskim i trzeci w Zakopanem. Ponadto jest sezonowy ZRM, działa 12 godzin na dobę w Bukowinie Tatrzańskiej od 1 stycznia do 31 marca i od 1 lipca do 30 września.

Exit mobile version