Dolnośląska Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej ogłosiła przetarg na dostawę samochodów ratowniczo – gaśniczych dla podległych komend.

Przedmiotem postępowania jest dostawa pięciu średnich samochodów ratowniczo – gaśniczych z funkcją do ograniczania stref skażeń chemicznych i ekologicznych.

Według specyfikacji każdy samochód powinien zostać zabudowany na podwoziu kategorii drugiej (uterenowiony) z napędem 4×4, silnikiem o mocy min. 290 KM, zautomatyzowaną lub manualną skrzynią biegów i kabiną brygadową.

Zabudowa w całości wykonana z materiałów odpornych na korozję wyposażona w zbiornik wody o pojemności 4000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego o pojemności min. 10% pojemności zbiornika wody, autopompę o wydajności min. 2400 litrów na minutę, działko wodno-pianowe min. DWP 16, linię szybkiego natarcia.

Natomiast z przodu pojazdu należy zamontować wyciągarkę o napędzie elektrycznym.  

Całe zamówienie o wartości ponad czterech milionów złotych powinno zostać zrealizowane do grudnia br.

Początkowo Komenda Wojewódzka PSP we Wrocławiu planowała zakup sześciu samochodów. Jak informowaliśmy w maju miały one trafić do komend w Oleśnicy, Trzebnicy, Kamiennej Górze, Strzelinie, Górze i we Wrocławiu. Aktualna lista odbiorców nie została dołączona do przetargu.

Foto. WISS

o autorze

Redakcja/Łukasz