Najwyższa na świecie drabina M68L, nowatorska drabina M34L-H, turbina do wytwarzania mgły wodnej AirCore, udoskonalone narzędzia ratownicze eDRAULIC 2.0, poduszki podnoszące o ciśnieniu 12 bar to tylko niektóre nowości, które można będzie zobaczyć na stoisku firmy Fire-Max podczas XI Międzynarodowej Wystawy Ratownictwo, Zabezpieczenia i Technika Przeciwpożarowa EDURA od 9 do 11 czerwca 2016 r.

Nowoczesne ratownictwo wymaga sprzętu, który pozwala strażakom szybko dotrzeć na dużą wysokość i bezpiecznie przeprowadzić ewakuację zagrożonych osób. Najwyższa na świecie drabina hydrauliczna M68L (zobacz artykuł) to idealny samochód na wyposażenie straży pożarnej w Polsce. Może zastąpić wyeksploatowane podnośniki o podobnych wysokościach lub stare drabiny o wysokościach 44 – 50 metrów. A już w czerwcu 2016 goście EDURY będą mieli okazję wjechać nową windą i zobaczyć świat z wysokości maksymalnie dostępnej dla drabin pożarniczych, imponujących 68 metrów.

Drabina M34L-H to nowy wielofunkcyjny pojazd o niespotykanych do tej pory na rynku parametrach i możliwościach, przeznaczony głównie dla jednostek straży pożarnej w średniej wielkości miastach lub w większych zakładach przemysłowych. Warto poznać wyjątkowe rozwiązania techniczne typu nowa kabina brygadowa, nowoczesny system oświetlenia LED i nowy design.

Spośród wielu pojazdów gaśniczych i ratowniczych Magirusa, bogato wyposażonych w pompy, działka, osprzęt, narzędzia i inne innowacyjne rozwiązania, szczególne miejsce na ekspozycji Fire-Max zajmie generator do wytwarzania wysokowydajnych prądów mgłowych AirCore. To skuteczne urządzenie do gaszenia, schładzania i oddymiania, zwłaszcza podczas gaszenia dużych pożarów wielkopowierzchniowych, lasów, cieczy palnych itp.

Edura 2016 będzie także okazją do zaprezentowania nowości z dziedziny ratownictwa technicznego. W ciągu ostatniego pięciolecia narzędzia ze zintegrowanym źródłem zasilania stały się w wielu krajach podstawowym wyposażeniem ratowników. Na stoisku Fire-Max zobaczymy m. in. nowe wentylatory akumulatorowe Leader, ale także lżejsze i bardziej wydajne narzędzia Lukas serii eDraulic 2.0 i nowatorskie narzędzie Strongarm, skonstruowane przez Amerykanów na specjalne zamówienie strażaków. Bogatą ofertę sprzętu hydraulicznego, uzupełnią urządzenia pneumatyczne, wśród których uwagę zwracają zwłaszcza dwa najnowsze rozwiązania: poduszki Vetter o ciśnieniu 12 bar oraz poduszki łączone, warstwowe serii C.Tech z szerokim wachlarzem możliwości technicznych.

Oba stoiska Fire-Max, zewnętrzne z ekspozycją samochodów specjalnych oraz wewnętrzne, będą się znajdować przy wejściu głównym do hali F.

Propozycje firmy Fire-Max to tylko niektóre z nowości które pojawią się podczas XI Międzynarodowej Wystawy Ratownictwo, Zabezpieczenia i Technika Przeciwpożarowa EDURA od 9 do 11 czerwca 2016 r. w Targach Kielce. Zapraszamy.

o autorze

Redakcja