Centralna Szkoła Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie ogłosiła przetarg na dostawę samochodu specjalnego z drabiną.

Przedmiotem postępowania przetargowego jest dostawa samochodu na podwoziu 4×2 z kabiną trzyosobową, silnikiem o mocy minimum 210 kW i skrzynią biegów automatyczną lub mechaniczną z automatycznym sterowaniem zmiany biegów. Zabudowa powinna być wykonana z materiałów odpornych na korozję, za kabiną, na całej szerokości przelotowa skrytka na sprzęt.

Wymagana jest drabina o wysokości ratowniczej minimum 30 metrów z ostatnim przęsłem łamanym, wyposażona w działko wodno-pianowe o wydajności min. 2000 l/min, suchy pion na najwyższym przęśle i kosz ratowniczy o udźwigu min. 400 kg. Maksymalny czas sprawiania drabiny – 85 sekund.

Wraz z samochodem należy dostarczyć m.in. trzy nadciśnieniowe komplety jednobutlowe aparaty powietrzne z maską i sygnalizatorem bezruchu, węże W-75 i 52, rozdzielacz, przełącznik, szelki, prądownicę, linki, pilarkę łańcuchową, topór, nożyce do cięcia prętów, agregat prądotwórczy, nosze do mocowania w koszu, zestaw R1, narzędzia ślusarskie, elektronarzędzia itp.

Przy wyborze najkorzystniejszej oferty decydować będzie cena – 60%, parametry techniczne – 20% i gwarancja – 20%.

Samochód powinien trafić do odbiorcy do 4 grudnia 2020 roku.

W tej chwili Centralna Szkoła PSP w Częstochowie posiada na wyposażeniu drabinę SD 37 Magirusa i podnośnik SH-25 firmy Bumar-Koszalin.

Foto. Michał Figzał/112Częstochowa 

o autorze

Redakcja/Łukasz