Pomorska Komenda Wojewódzka PSP ogłosiła dzisiaj przetarg na dostawę drabiny, która trafi do Komendy Powiatowej PSP w Malborku.

Wymagane jest podwozie z silnikiem o mocy min. 210 kW, napędem 4×2 i kabiną trzyosobową. Zabudowa wykonana z materiałów odpornych na korozję, platforma zabudowy w formie podestu roboczego, za kabiną przelotowa, wysoka skrytka.

Samochód należy wyposażyć w drabinę ratowniczą o wysokości minimum 40 metrów z ostatnim przęsłem łamanym. Musi posiadać kosz ratowniczy o udźwigu min. 400 kilogramów z niezbędnymi gniazdami elektrycznymi, zwijadłem wężowym, oświetleniem i uchwytami, suchy pion zamontowany na najwyższym przęśle i demontowalne działko wodno-pianowe.

Wyposażenie zamontowane na pojeździe: 3 kpl. jednobutlowych aparatów powietrznych, sygnalizatory bezruchu, armatura wodno-pianowa, linki, pilarka, sprzęt burzący, agregat prądotwórczy, nosze koszowe, zestaw PSP R1 i narzędzia ślusarskie.

Wykonawca na zrealizowanie zamówienia będzie miał 240 dni od dnia podpisania umowy.

Nową drabinę ma otrzymać Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Malborku, która obecnie posiada 22-letnią drabinę Magirusa o wysokości 37 metrów.  

Foto. KP PSP Malbork

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl