W dniu 14 kwietnia 2022 r. pomiędzy Skarbem Państwa – Lubuskim Komendantem Wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim, a Fire-Max Sp. z o.o. została podpisana umowa na dostawę samochodu specjalnego z drabiną mechaniczną Magirus M42L-AS.

Dostawca został wybrany w otwartym przetargu publicznym. Oferta Fire-Max uzyskała najwyższą ilość punktów za rozwiązania techniczne i została uznana za najkorzystniejszą.

Najważniejsze parametry drabiny Magirus M42L-AS:
Rodzaj: drabina łamana z pojedynczo wysuwanym najwyższym przęsłem
Wysokość ratownicza: 41,5 metra.
Klasa drabiny: SD41.
Wysięg boczny z 1 osoba w koszu wg normy PN EN 14043: 19 metrów
Rodzaj podpór: niskie, skośne
Ilość punktów podparcia: 10 (łącznie z kołami)
Wbudowany system stabilizacji komputerowej CS działający zarówno w płaszczyźnie pionowej jak i poziomej.
Kosz: pięcioosobowy typ RC 500
Działko w koszu: automatyczne, wbudowane na stałe w przednią ścianę kosza.
Wydajność działka w koszu: 2500 litrów / minutę
Działko podłączone na stałe z linią wodną drabiny prowadzoną pod podłogą w koszu, do najwyższego przęsła, przez moduł łamany aż do suchego pionu zamontowanego na najwyższym przęśle.

Podwozie: Iveco, dwuosiowe o DMC 18t
Moc silnika: 235 kW
Skrzynia biegów: półautomatyczna
Kabina klimatyzowana
Wysokość transportowa pojazdu: poniżej 3,5 m
Długość transportowa: 11,1 m
Świadectwo CNBOP nr 3860

Drabina zostanie wyposażona w sprzęt i inne rozwiązania według wymagań użytkownika.
Dostawa w 2022 roku.

 

 

 

 

 

 

 

 

o autorze

FireMax
Fire-Max zajmuje się dostawami profesjonalnego sprzętu ratowniczego. Jest dystrybutorem samochodów specjalnych MAGIRUS, hydraulicznych narzędzi ratowniczych i przemysłowych LUKAS, pneumatycznych narzędzi ratowniczych i uszczelniających VETTER, pił ratowniczych CUTTERS EDGE, kamer termowizyjnych HORNET, sprężarek powietrznych COLTRI, wentylatorów LEADER, prądownic i działek wodno-pianowych TFT, detektorów gazowych SENSIT, agregatów pompowych, pojazdów manewrowych i wielu innych produktów. Specjalizujemy się również w produktach dla wojska, kolei i przemysłu; doskonałe pojazdy manewrowe ZAGRO, wysokogatunkowa hydraulika przemysłowa LUKAS oraz korki uszczelniające VETTER to nasze topowe produkty. Firma powstała w 1991 roku z zamiarem wprowadzenia na polski rynek pożarniczy najlepszego na świecie sprzętu ratowniczego i od 20 lat konsekwentnie propaguje najnowocześniejsze rozwiązania techniczne stosowane przy zagrożeniu pożarowym, w akcjach ratowniczych, przy likwidacji skutków klęsk żywiołowych i wypadków przemysłowych. Działamy poprzez rozbudowaną sieć własnych oddziałów oraz partnerów handlowych, zajmujemy się dostawami, szkoleniami i serwisem. Aktywnie uczestniczymy w branżowych konferencjach, uroczystościach, wystawach. Promujemy sprzęt na prezentacjach indywidualnych, dzielimy się wiedzą i doświadczeniem podczas seminariów i szkoleń. Wydajemy własne materiały szkoleniowe, katalogi informacyjne i czasopismo "Magazyn Fire-Max" a interesujące zagraniczne materiały udostępniamy w polskiej wersji językowej. Poprzez konsekwentny rozwój jesteśmy dziś liderem na rynku wysoce specjalistycznego sprzętu dla straży pożarnej, wojska, sektorów przemysłowych oraz kolejnictwa w Polsce. Jesteśmy rzetelnym i godnym zaufania partnerem handlowym oraz źródłem informacji o najnowszych kierunkach w branży. Wysoki poziom naszych usług potwierdzają m.in. certyfikaty zarządzania jakością ISO 9001: 2008 i AQAP 2110:2009 oraz liczne listy referencyjne. Krajowy Dyrektor ds. Uzbrojenia potwierdził nasze możliwości współpracy z NAMSA przyznając nam Świadectwo Wiarygodności, spełniamy również wszystkie wymogi NATO w zakresie współpracy z wojskiem (posiadamy Natowski Kod Podmiotu Gospodarki Narodowej NCAGE).