W dniu (30.07.2011r.) w godzinach popołudniowych na drodze krajowej numer 22 pomiędzy miejscowościami Lędyczek i Człuchów(województwo wielkopolskie) spaleniu uległ samochód osobowy.

Samochodem podróżowały trzy osoby, dwie z nich były osobami niepełnosprawnymi. Jeszcze przed przyjazdem strażaków przejeżdżający kierowcy-świadkowie zdarzenia próbowali gasić samochód przy użyciu gaśnic jednak nie przyniosło to oczekiwanego efektu. W momencie dotarcia na miejsce pierwszych zastępów ratowniczych stwierdzono, że wszystkie osoby samodzielnie opuściły pojazd i oddaliły się na bezpieczną odległość. Następnie przystąpiono do podania jednego prądu wody w natarciu na palący się pojazd w celu jego ugaszenia. Przybyły na miejsce zespół pogotowia ratunkowego przebadał wszystkie osoby podróżujące feralnym samochodem, po czym stwierdzono że osoby te nie potrzebują być hospitalizowane.

Działania jednostek straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu palącego się samochodu oraz uprzątnięciu jego pozostałości z jezdni po zakończeniu czynności policyjnych i zabraniu samochodu przez pomoc drogową.

Źródło: KW PSP Poznań

o autorze

Redakcja