‘Droga pożarowa, drogą życia’ – nowa kampania w Siemianowicach Śląskich

23 stycznia w Siemianowicach Śląskich odbyła się inauguracja kampanii profilaktycznej „DROGA POŻAROWA – DROGĄ ŻYCIA”.

Kampania została zainicjowana przez Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie oraz Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Siemianowicach Śląskich, przy współpracy właścicieli i zarządców wszystkich budynków mieszkalnych w mieście.

Akcja ma na celu uświadamianie społeczeństwu jak ważne i istotne są drogi pożarowe –  gdyż od ich drożności zależy szybkie dotarcie służb ratowniczych na miejsce zdarzenia –  a w konsekwencji zmianę złych nawyków parkowania samochodów na drogach pożarowych przez mieszkańców osiedli, które w następstwie blokują swobodny przejazd dla pojazdów służb ratowniczych. Organizatorzy akcji chcą wpłynąć na wyobraźnię kierowców, uświadamiając ich, że blokowanie drogi pożarowej może doprowadzić do tragedii.

Obserwujemy, że akcje informacyjne prowadzone przez Państwową Straż Pożarną przynoszą coraz większe efekty, dlatego tym razem skupiono się na posiadaczach samochodów, a do kampanii zaproszono młodzież i uczyniono z niej honorowych Ambasadorów kampanii „DROGA POŻAROWA – DROGĄ ŻYCIA”. Informacja dotycząca kampanii przekazywana jest w formie plakatów, które zostały rozwieszone prawie we wszystkich budynkach mieszkalnych na terenie miasta. Komenda Miejska PSP w Siemianowicach Śląskich zorganizowała również pokaz dla młodzieży, która mogła zobaczyć symulację zgłoszenia pożaru, odliczając czas przyjazdu pojazdu strażackiego i jak ogromny wpływ na to ma fakt zablokowania drogi pożarowej. W trakcie pokazu strażacy, przy użyciu specjalistycznego sprzętu, przestawili źle zaparkowany samochód, który blokował przejazd, co znacznie wydłużyło czas dotarcia do miejsca zdarzenia – informuje śląska straż pożarna.

Strażacy zapowiadają, że akcja, do której zostaną zaproszeni uczniowie siemianowickich szkół podstawowych, zostanie powtórzona na wszystkich osiedlach mieszkalnych w Siemianowicach Śląskich.

Foto. Wojciech Mateusiak/UM Siemianowice Śląskie

Exit mobile version