Termowizja dla służb ratowniczych nigdy wcześniej nie była tak dostępna, jak w przeciągu ostatnich dwóch lat. W dużej mierze stało się to możliwe, dzięki wprowadzeniu na rynek profesjonalnych i dostępnych cenowo kamer termowizyjnych FLIR z Serii- K, przeznaczonych dla Straży Pożarnych.

Dlaczego kamery termowizyjne FLIR są tak atrakcyjne cenowo, a jednocześnie swoją jakością i wyrazistością obrazu niejednokrotnie przewyższają swoich droższych konkurentów?

pods-kSeries

FLIR Systems jest światowym liderem w dziedzinie termowizji oraz producentem najważniejszych komponentów, w tym najdroższej części kamer termowizyjnych – detektorów podczerwieni. Dzięki oszczędnościom wynikającym ze skali sprzedaży oraz podzespołom własnej produkcji, FLIR pokonuje barierę cenową, która do tej pory blokowała powszechny dostęp do termowizji w straży, zaś użytkownicy kamer FLIR mogą liczyć na innowacyjny sprzęt najlepszej jakości, z nawet 10-letnią gwarancją producenta.

Nowości FLIR dla Straży Pożarnych

W 2017r. FLIRdlaSTRAZY.pl rozszerza ofertę kamer termowizyjnych dla Straży Pożarnych o specjalistyczne kamery termowizyjne przeznaczone do montażu na samochodach oraz na podnośnikach strażackich. Pojawia się także długo wyczekiwana nowość FLIR – Kompletny zestaw Dron z Kamerą termowizyjną.

foto

Zaprojektowany wraz z firmą DJI (światowy lider w produkcji dronów), oryginalny zestaw drona z termowizją FLIR, jest odpowiedzią na różne rozwiązania bezzałogowych systemów powietrznych, proponowanych do użytku Strażom Pożarnym i służbom ratowniczym. Stanowi doskonałą alternatywę dla dronów innych producentów, którzy tylko adaptują swoje bezzałogowe systemy pod moduły termowizyjne FLIR.

drone_high_left blurred blades
Kompletny zestaw DRON FLIR z kamerą termowizyjną został zaprojektowany tak, aby mógł być gotowy do akcji od razu po wyjęciu z walizki – co jest cechą niezwykle istotną tam, gdzie liczy się czas! Zestaw zawiera wszystko, co potrzebne jest do wsparcia działań ratowniczych, gaśniczych czy poszukiwawczych z powietrza: drona DJI Inspire 1, kamerę termowizyjną Zenmuse XT oraz kamerę do obrazowania rzeczywistego – Zenmuse X3 (rozdzielczość 4K), kompaktowe i proste w użyciu kontrolery lotu wraz z wyświetlaczem, osłony wyświetlacza, komplet baterii, matę do lądowania oraz walizkę transportową. Wszystko to razem stanowi oryginalnie zintegrowaną całość, bez wystających przewodów i skomplikowanych podpięć.

Cena za kompletny zestaw podstawowy, który po wyjęciu z walizki jest gotowy do startu to ok. 42 000 zł.

drone_full group
Prostota obsługi

Intuicyjna i prosta w obsłudze aplikacja DJI Go przeznaczona do obsługi drona, umożliwia pełną kontrolę nad kamerą, np. wybór palety barw, izoterm oraz powiększenia. Pozwala ona również na kontrolę ustawień nagrywania czy robienia zdjęć przy pomocy jednego palca co sprawia, że zapisywanie danych termalnych jest naprawdę bezproblemowe. Proste zarządzanie daje dostęp do ważnych funkcji, takich jak system transmisji obrazu (Lightbridge), automatyczne punkty zainteresowania (POI), powrotu do „domu”, czy podążania.

zenmuse-xt_07
Dodatkowo istnieje możliwość rozdzielenia zadań operatora lotu drona i operatora kamery, dzięki zastosowaniu dwóch kontrolerów, dostępnych w Zestawie Zaawansowanym.

flirr
Szybki, skuteczny i niezwykle stabilny w powietrzu Dron Inspire 1, pozwala na nieprzerwany lot przez 22 minuty*, co czyni go rozwiązaniem idealnym do zastosowań takich, jak:

  • Wsparcie z powietrza w zaledwie kilka sekund, dla każdego wezwania,
  • Możliwość obserwacji przez gęsty dym i podążania za strażakami nawet na dużych obszarach działań,
  • Możliwość prowadzenia akcji poszukiwawczo-ratowniczych zarówno w dzień, jak i w nocy,
  • Monitorowanie dachów budynków, aby zredukować ryzyko wystąpienia zdarzeń zagrażających strażakom, biorącym udział w akcji gaśniczej,
  • Wspomaganie z powietrza akcji dogaszania poprzez wykrywanie miejsc ukrytych zarzewi ognia.

*Czas lotu może się wahać w zależności od warunków pogodowych. Maksymalny czas lotu 22 min zarejestrowany przy użyciu baterii TB48 i z zamontowaną kamerą FLIR Zenmuse XT.

Więcej informacji : www.FLIRdlaSTRAZY.pl

o autorze

Redakcja