Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Podwilku w województwie małopolskim wyremontowali Scanię, którą kupili od Państwowej Straży Pożarnej w kwietniu br.

Dla przypomnienia, pod koniec marca Komenda Miejska PSP w Gliwicach ogłosiła postępowanie przetargowe na sprzedaż ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego Scania P380 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 w Gliwicach, który w lipcu ubiegłego roku jadąc do zdarzenia przewrócił się na bok. Cena wywoławcza wozu wynosiła wtedy 73 200 złotych, najkorzystniejszą ofertę złożyli druhowie z Podwilka, którzy zapłacili 162 500 zł.

Samochód po zakupie przeszedł generalny remont, który jak poinformowała nasz serwis jednostka wykonali sami druhowie. Prace obejmowały między innymi wymianę kabiny i naprawę kompozytowej zabudowy. Dokładny koszt remontu nie jest jeszcze znany, ale prawdopodobnie będzie to około 100 tysięcy złotych. Zakup i remont w całości sfinansowano ze środków własnych jednostki i mieszkańców miejscowości.

Wszystkie parametry wozu zostały zachowane, nadal jest to ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy na podwoziu Scania P380, posiada zbiornik wody o pojemności 8000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego 800 litrów i autopompę o wydajności 6000 litrów na minutę. Na wyposażeniu znajduje się m.in. sprzęt, który jednostka kupiła dzięki dotacji z programu PZU ‘Pomoc to moc’.

Foto. materiały jednostki

Gliwice: Zniszczona Scania sprzedana!

o autorze

Redakcja/Łukasz