Janusz Słodyczka to młody 22 – letni mieszkaniec Witowa, z zamiłowania strażak, gotowy nieść pomoc każdemu o każdej porze. Wielokrotnie uczestniczył w akcjach ratowniczych wraz z druhami ze swojej jednostki – OSP Witów. Teraz sam potrzebuje pomocy. Niestety choruje i w poniedziałek rano trafił do szpitala w Zakopanem. Potrzebuje pomocy, a dokładnie krwi. Ten cenny płyn można oddać w zakopiańskim oddziale terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w godz. 8.00 – 12.00.

Krew dla Janusza Słodyczki może oddać każda zdrowa osoba, która nie spożywała alkoholu przez ostatnie 24 godziny. Każda krew się liczy, nawet innej grupy. Zostanie ona zamieniona na właściwą. Przed pobraniem należy zgłosić, że ta krew ma być przeznaczona dla Janusza Słodyczki. Należy też zabrać ze sobą dowód osobisty.

Oddział Regionalny Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zakopanem przyjmuje na ul. Szymony 14 (tuż obok Urzędu Skarbowego).

– Wszystkich, którzy mogą pomóc Januszowi, prosimy by bezzwłocznie udali się do Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa i pomogli naszemu koledze. Wszystkim, którzy już tego dokonali serdecznie dziękujemy – mówią przyjaciele Janusza Słodyczki.

źródło: Piotr Duraj/Góral.info

o autorze

Redakcja