Druhowie włączyli się w akcję ‘Paczka dla Bohatera’

Druhowie i członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z OSP w Nowym Dworze Mazowieckim włączyli się w akcję ‘Paczka dla Bohatera’.

W ramach akcji ‘Paczka dla Bohatera’ do dwóch tysięcy kombatantów II wojny światowej, członków Armii Krajowej i do opozycjonistów z czasów PRL trafiły bożonarodzeniowe paczki z żywnością, artykułami chemicznymi i ręcznie robionymi upominkami.

W Nowym Dworze Mazowieckim w akcję włączyli się druhowie i członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, którzy dostarczyli paczki do okolicznych weteranów i kombatantów.

To było niesamowite przeżycie móc kolejny raz spotkać się z weteranami, ciepło z jakim nas przyjmowali, chwile wzruszeń podczas czytania życzeń od uczniów z całej Polski, uśmiech i błyszczące, szczęśliwe oczy – tego nie da się opisać słowami. Była też chwila na rozmowę, krótkie opowieści o ich wojennych losach. Zaskoczyła nas chęć naszych Bohaterów do dzielenia się swoją historią, te wszystkie opowieści zostaną w naszej pamięci na zawsze – przekazała Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza.

“Paczka dla Bohatera” zorganizowana została w całym kraju po raz trzynasty.

Exit mobile version