Druhowie z Jastrzębiej Góry mają nowy wóz

Nowy ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy trafił do druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jastrzębiej Górze w powiecie puckim.

Samochód został zabudowany przez firmę Bocar na podwoziu Volvo FMX z napędem 6×6, silnikiem o mocy 460 koni mechanicznych i automatyczną skrzynią biegów. Zabudowa wykonana jest z materiałów kompozytowych, posiada pięć skrytek, po dwie z prawej i lewej strony i jedną z tyłu.

Wyposażenie wozu to między innymi zbiornik wody o pojemności 8600 litrów, zbiornik środka pianotwórczego 1000 litrów, dwuzakresowa autopompa A32/8-4/40 o wydajności 3700 litrów na minutę przy ciśnieniu 8 bar, automatyczny dozownik środka pianotwórczego, linia szybkiego natarcia, działko wodno-pianowe, maszt oświetleniowy, agregat prądotwórczy, wyciągarka, kamera termowizyjna, pompa szlamowa, pompa pływająca, drabin aluminiowa i D10W, wentylator oddymiający, piły, węże, zestaw narzędzi hydraulicznych itp.

Volvo kosztowało  1 119 669,00 zł brutto, z czego 510 tysięcy pochodziło z budżetu gminy, 490 tysięcy to dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a 120 tysięcy środki własne jednostki.

Foto. jednostka

Exit mobile version