Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kuźni Raciborskiej postanowili upamiętnić saperów, którzy zginęli podczas rozbrajania niewybuchów.

8 października br. w lesie koło Kuźni Raciborskiej zostały odnalezione niewybuchy z czasów drugiej wojny światowej. Do ich rozbrojenia i wywiezienia na poligon zostali wezwani saperzy z 6. batalionu powietrzno-desantowego w Gliwicach. W trakcie podejmowania niewybuchów doszło do eksplozji, dwóch saperów zginęło na miejscu, kolejny zmarł w szpitalu. Trzej pozostali zostali ranni.

Druhowie z Kuźni Raciborskiej postanowili upamiętnić saperów. W miejscu, w którym doszło do wybuchu postawili drewniany krzyż wraz z tabliczką: ‘W hołdzie saperom poległym 8.10.2019 w kuźniańskim lesie. Druhowie OSP Kuźnia Raciborska’.

Śmierć przychodzi cicho. Niezapowiedziana, nieproszona. Nigdy nie ma na nią odpowiedniej chwili, jest zawsze gościem. Pamięci saperów. – napisali na swojej stronie.

By pamięć trwała…

Śmierć przychodzi cicho. Niezapowiedziana, nieproszona. Nigdy nie ma na nią odpowiedniej chwili, jest zawsze gościem.Pamięci saperów.

Opublikowany przez OSP Kuźnia Raciborska Niedziela, 3 listopada 2019

o autorze

Redakcja/Łukasz