W czwartek, 12 października strażacy z OSP Pożóg odebrali nowy ciężki wóz ratowniczo-gaśniczy zakupiony w ramach projektu pn. „Zabezpieczenie przeciwpożarowe i przeciwpowodziowe województwa lubelskiego poprzez zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych dla OSP”. Scania P410 niebawem zastąpi leciwego jelcza, który zostanie przekazany na Ukrainę.

Nowy samochód powitano syreną alarmową i fajerwerkami. W zgromadzeniu przy tutejszej remizie uczestniczyło około setki mieszkańców Pożoga. Zanim wóz zostanie włączony do podziału bojowego jednostki konieczne będzie dopełnienie wszystkich procedur, a także doposażenie. Większość sprzętu przeniesiono z samochodów, którymi jednostka dotychczas dysponowała.

Wartość samochodu to blisko milion złotych. Wyposażony został m.in. w zbiornik na wodę o pojemności 5 tys. litrów, zbiornik środka pianotwórczego 500 litrów, autopompę dwuzakresową o wydajności 3,2 tys. litrów na minutę i linię szybkiego natarcia.

Oprócz Scanii na wyposażeniu jednostki znajdują się dwa wozy. Są to: GBA 2,5/16 Mercedes Benz 1113 i GCBA 6/32 Jelcz P325DS. Drugi z pojazdów już niebawem zostanie przekazany do jednostki straży pożarnej na Ukrainie.

Foto. powisle112.info

o autorze

Redakcja/Łukasz