Mieszkańcy Suchowoli na Podlasiu przekazali miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej ponad 40 ton złomu.

Pomysł i inicjatywa była oddolna. Dostawaliśmy sygnały od mieszkańców, którzy chcieli wesprzeć naszą jednostkę oddając zbędny surowiec. Postanowiliśmy więc, że się nim zajmiemy. Wyznaczyliśmy dwa terminy zbiórek: jeden dla mieszkańców Suchowoli, drugi dla mieszkańców sąsiednich wsi – napisali na swojej stronie druhowie.

W sumie zbiórka trwała aż dziesięć dni, w tym czasie 40 strażaków i druhów z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej odwiedziło kilkaset posesji. Zebrali najróżniejsze rzeczy, od nakrętek i gwoździ po rowery, pralki, kuchenki, a nawet kilka starych pieców, z których najcięższy ważył ponad 600 kilogramów.

Za pieniądze ze sprzedaży złomu jednostka zamierza kupić wyposażenie i sprzęt niezbędny do niesienia pomocy poszkodowanym.

– Napracowaliśmy się, ale wiemy, że było warto! Chcieliśmy pokazać, że oprócz zewnętrznych źródeł dofinansowania potrafimy pozyskać środki we własnym zakresie. Zależy nam, aby jednostka cały czas rozwijała się i mogła zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom naszej gminy – poinformowali druhowie.

Foto. OSP Suchowola

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl