Z racji przypadającego 4 maja Dnia Strażaka strażacy z OSP Lipno postanowili zorganizować w swojej jednostce Drzwi Otwarte. Odbyły się one w niedzielę 5 maja. Na szczęście pogoda dopisała, a więc w godzinach 15:00 – 18:00 wokół remizy strażackiej w Lipnie zgromadziło się wielu mieszkańców naszej Gminy.

Drzwi Otwarte miały na celu przybliżenie mieszkańcom Lipna i okolic pracę strażaków – ochotników. Każdy mógł przyjść, wejść do strażnicy, zobaczyć i dotknąć sprzętu, umundurowania, przymierzyć hełmy czy pasy. Ochotnicy przygotowali także liczne konkurencje dla najmłodszych – te jak zwykle cieszyły się największym powodzeniem. Dzieci mogły sprawdzić się w sztafecie z przeszkodami, przeciąganiu liny (gospodarczej) czy celowaniu prądem wody do wieży z puszek. Wszystkie te konkurencje wykonywano w hełmach i pasach, co jeszcze bardziej podkręcało zainteresowanie milusińskich.

Poza tym przybyli mogli spróbować swoich sił w operowaniu ręczną sikawką konną oraz przyjrzeć się prawidłowej resustytacji na stanowisku pierwszej pomocy. Odbyło się także kilka przwózek dzieci wozami strażackimi po ulicach Lipna. Na zakończenie Dnia Otwartego, strażacy OSP Lipno wykonali pokaz wyciągania poszkodowanego z samochodu, który uległ wypadkowi i rozcinania tegoż pojazdu specjalistycznym sprzętem hydraulicznym.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy swoją obecnością uświetnili niedzielny dzień w straży, gdyż to wszystko przygotowanie zostało specjalnie dla mieszkańców oraz sympatyków naszej OSP. Mamy nadzieję, że wszyscy wrócili do domu zadowoleni, a uśmiechnięte buzie dzieci właśnie o tym świadczyły – mówią zgodnie strażacy.

Dziękujemy strażakom z OSP Lipno za udostępnienie materiałów.

o autorze

Redakcja