Dolnośląska Komenda Wojewódzka PSP ogłosiła przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla nowej JRG i bazy szkoleniowej w Tyńcu Małym pod Wrocławiem.

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania inwestycyjnego pn. „Budowa Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Tyńcu Małym z bazą szkoleniową”. Poza budynkami opracowaniem objęte ma być zagospodarowanie terenu i uzyskanie pozwolenia na budowę.

Poza typowym budynkiem dla Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej wraz z infrastrukturą planowana jest budowa Bazy Szkoleniowej, czyli budynku w którym znajdą się m.in. pomieszczenia noclegowe, pokoje dla kadry, sale szkoleniowe i wykładowe, sala gimnastyczna, sala z ekspozycją muzealną oraz pracownie np. KPP, chemiczna i Stanowiska Kierowania. Dla Bazy Szkoleniowej ma powstać również budynek garażowo-magazynowy.

Zgodnie z koncepcją inwestycja zakłada również budowę poligonu, w jego skład mają wejść stanowiska: ratownictwa chemiczno-ekologicznego, ratownictwa wysokościowego, ratownictwa technicznego, ratownictwa wodno-nurkowego, gaszenia pożarów wewnętrznych, działań poszukiwawczo – ratowniczych. Do tego hala treningowa i komora dymowa.

To będzie bez wątpienia jedna z największych inwestycji Państwowej Straży Pożarnej. Ma być realizowana etapowo i będzie zlokalizowana na działce pomiędzy ulicą Szkolną, a drogą krajową nr 35.

Firma, która wygra powyższy przetarg będzie miała czas na wykonanie dokumentacji do końca października 2021 roku.   

o autorze

Redakcja/Łukasz