Ponad 50 zastępów straży pożarnej z województwa wielkopolskiego wzięło udział w akcji gaszenia pożaru na terenie firmy Sun Garden w Malanowie w powiecie tureckim.

We wtorek około godziny 15.39 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Turku otrzymał zgłoszenie o pożarze hali w Malanowie. Ogniem objęta była hala numer 9 o powierzchni 2,5 tysiąca metrów kwadratowych, w której prowadzony jest proces przetwarzania pianki wykorzystywanej do produkcji mebli. Budynek wraz z wyposażeniem spłonął całkowicie. 

W chwili powstania pożaru w hali znajdowało się dwanaście osób, a w całym zakładzie ponad 700. Wszyscy zostali ewakuowani, nikomu nic się nie stało.

W akcji gaśniczej udział wzięło ponad 50 zastępów straży pożarnej z województwa wielkopolskiego. Na miejsce przyjechał p.o Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP mł. bryg. Jarosław Zamelczyk i wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk, który dziękował strażakom za sprawną akcję. Dzięki strażakom i szybkim, sprawnym decyzjom kierującego całą akcją pożar nie przeniósł się na inne hale. To ogromny sukces, że udało się ocalić pozostałe obiekty na terenie firmy.

To drugi tak duży pożar na terenie powiatu tureckiego w ostatnim czasie. W nocy z 26 na 27 listopada 2019 roku W Turku spłonęła hala spółki PROFIm, straty oszacowano na 300 milionów złotych.  

Foto. kadr,YouTube/iturek.pl

o autorze

Redakcja/Łukasz