Dwa miliony z budżetu państwa na nową remizę OSP Trzebinia

Dwa miliony z rezerwy budżetu państwa otrzymała Trzebinia na budowę remizy dla miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

– Obecnie druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebini mają do dyspozycji jedynie niewielki garaż o powierzchni 40 m2 oraz pomieszczenia w budynku mieszkalnym z lat 60. o powierzchni 50 m2. Nie jest to siedziba z prawdziwego zdarzenia, choć z pewnością na taką zasługuje jednostka wspomagająca Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy. Pojawiła się szansa, aby to zmienić. Na mój wniosek Premier Mateusz Morawiecki zdecydował o przyznaniu gminie Trzebinia 2 mln zł z rezerwy ogólnej budżetu państwa. Powstanie budynek przeznaczony na działalność w zakresie bezpieczeństwa publicznego w Trzebini – służący zarówno OSP, jak i centrali monitoringu miejskiego – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Nowa siedziba strażaków będzie miała prawie 135 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Znajdzie się w nim garaż na samochody, biuro, sala, pomieszczenia socjalne i gospodarcze, magazyn, warsztat oraz centrum monitoringu miejskiego.

Władze Trzebini planują zrealizować inwestycje w latach 2023-2024.

Mamy już wcześniej przygotowany projekt remizy, więc – zgodnie z tym, co obiecałem Mieszkańcom i druhom – będziemy ruszać z inwestycją! Zawnioskowałem o nadzwyczajną sesję na poniedziałek, aby dokonać niezbędnych zmian w budżecie, które umożliwią nam rozpisanie przetargu w najbliższych dniach – mówił kilka dni temu burmistrz miasta Trzebinia.

foto. MUW

Exit mobile version