W poniedziałek 11 marca 2013, na trasie Golczewo-Nowograd doszło do dwóch wypadków drogowych.

&

Około godziny 5:47 OSP Golczewo udało się&jednym zastępem do wypadku drogowego na trasie Golczewo-Nowograd. Do zdarzenia zadysponowano także SRt z Kamienia Pomorskiego, &policje oraz pogotowie ratunkowe.&

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się iż kierowca Alfy Romeo stracił panowanie nad pojazdem i dachował,kończąc swoją podróż w pobliskim w rowie. Strażacy ewakuowali kierowcę Alfy i przekazali go pogotowiu ratunkowemu. Czynności ratowników polegały na wydobyciu kierowcy z pojazdu, odłączeniu akumulatora oraz zabezpieczenia miejsca zdarzenia.

&

W tym samym dniu około godziny 10:00 doszło do kolejnego zdarzenia. Jądacy na trasie Golczewo-Nowograd kierowca samochodu marki Kia równiez stracił panowanie na pojazdem co doprowadziło do uderzenia w nadjezdzający z naprzeciwka pojazd ciężarowy DAF, po czym pojazd wpadł do rowu. Do zdarzenia zadysponowano GBA z OSP Golczewo oraz SRt z Kamienia Pomorskiego.Strażacy udzielili obu kierowcom pierwszej pomocy przedmedycznej oraz udzielili wsparca psychologicznego ofiarom wypadku do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego.

o autorze

Redakcja