W dniu 24 czerwca 2009 o godz.: 16:21 roku jednostka z OSP Opalenicy została zadysponowana do potrącenia dziecka na ul. Opalińskich w Opalenicy.&

[galeria=8,prawa]Na miejsce akcji natychmiast udał się zastęp na samochodzie GLBM Ford Transit. Po dojeździe na miejsce akcji ratownicy zastali leżącą na chodniku 14 – letnią mieszkankę Opalenicy, która została potrącona przez samochód marki Fiat Punto, którego kierowcą była mieszkanka grodziska. Ratownicy z OSP natychmiast przystąpili do działań: założyli kołnierz ortopedyczny celem usztywnienia odcinka szyjnego, zrobili badanie urazowe i zabezpieczyli miejsce zdarzenia w tym momencie dojechał do wypadku zespół karetki pogotowia z Nowego Tomyśla.

Po chwili do strażaków doszło zgłoszenie o tym, iż do poszkodowanej leci lotnicze pogotowie ratunkowe z Poznania. Dwóch ratowników pozostała na miejscu zdarzenia wraz z ratownikami z karetki a reszta strażaków udała się na lądowisko koło OSiRu w Opalenicy. Po zbadaniu poszkodowanej przez lekarza na miejscu akcji została ona przetransportowana na lądowisko, gdzie już czekał śmigłowiec.

[galeria=2,lewa]W Momencie, gdy śmigłowiec szykował się do startu ratownicy z OSP Opalenica zostali zadysponowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowanie Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu do wypadku na krzyżówce Opalenica – Grodzisk Wlkp – Sielinko – Troszczyn. Na miejscu zdarzenia strażacy zastali dwa rozbite samochody. Na miejscu była już karetka pogotowia z Grodziska Wielkopolskiego, która szykowała się do odjazdu z dwoma poszkodowanymi mieszkankami Opalenicy, które zostały poszkodowane w wypadku.

Do zadań strażaków należało zabezpieczenie miejsca akcji, kierowanie ruchem oraz odłączenie akumulatorów w obu pojazdach. Przyczyną wypadku było nie ustąpienie pierwszeństwa samochodu dostawczego, który jechał od strony Troszczynia i &kierowany był przez mieszkańca Opalenicy.

tekst: Bartosz Meler

o autorze

Redakcja