15 grudnia strażacy z Głogowa otrzymali zgłoszenie o wypadku na drodze wojewódzkiej nr 329 pod miejscowością Jerzmanowa. Po dojeździe pierwszych służb na miejsce zastano dwa rozbite wraki pojazdów osobowych marki opel insignia oraz bmw.

Opel insignia jechał w kierunku Głogowa. W pewnym momencie na jego pasie z przeciwka znalazło się bmw. Auta zderzyły się, po czym bmw stanęło w płomieniach.

We wraku pojazdu bmw uwiezione zostały dwie osoby. Strażacy przystąpili do uwalniania za pomocą narzędzi hydraulicznych osoby poszkodowanej oraz akcji gaśniczej. W między czasie zespoły ratownictwa medycznego wraz ze strażakami udzielali poszkodowanym pomocy medycznej. Poszkodowani zostali przekazani pod opiekę Zespołów Ratownictwa Medycznego i przetransportowani do szpitali. Niestety kilka godzin później dotarła do nas smutna informacja. Mimo wysiłków lekarzy, nie udało się uratować 65 – letniego kierowcy bmw oraz jego 63 – letniej pasażerki. Oplem kierował 44-latek ze Szprotawy. Był trzeźwy. Nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Droga była zablokowana przez kilka godzin. Policjanci kierowali objazdami przez miejscowość Jerzmanowa.  Na miejscu pracowali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Grupa Dochodzeniowo – Śledcza z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie i prokurator. Do zdarzenia zadysponowano także jednostki z terenu powiatu polkowickiego. Ze względu na opanowanie sytuacji przez zastępy z Głogowa siły i środki zawrócono.

Na miejscu działały zastępy z JRG Głogów, OSP Jerzmanowa, OSP Jaczów, ZRM PR Legnica oraz patrole policji i służby drogowe.

W miejscu zdarzenia w momencie wypadku panowało oblodzenie.

Nie jest to jedyny dziś tragiczny wypadek w regionie.  W Nowym Kościele koło Złotoryi pojazd marki skoda uderzył w przydrożne drzewo. Pojazdem podróżowało starsze. Śmierć na miejscu poniósł 74-letni mężczyzna, a jego o dwa lata starsza żona zmarła po przewiezieniu do Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala w Legnicy.

112polkowice.pl

o autorze

Redakcja