26 kwietnia w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Krakowie odbyło się otwarcie ofert w przetargu na dostawę 28 średnich samochodów ratowniczo – gaśniczych kategorii terenowej do gaszenia pożarów w trudno dostępnym terenie.

Na sfinansowanie zamówienia Państwowa Straż Pożarna zamierza przeznaczyć aż 42 miliony złotych.

W wyznaczonym terminie wpłynęły dwie oferty:

  1. Szczęśniak Pojazdy Specjalne – 33 mln 338 tys. zł,
  2. Stolarczyk Mirosław Technologia Pożarnicza – 34 mln 309 tys. zł.

Obie firmy zadeklarowały zrealizowanie zamówienia do 15 maja 2018 roku.

Przypominamy, przedmiotem zamówienia jest dostawa 28 średnich samochodów ratowniczo – gaśniczych kategorii terenowej do gaszenia pożarów w trudno dostępnym terenie według PN-EN 1846-1 na podwoziu z silnikiem o mocy minimum 230 kW, napędem 4×4 i pojedynczymi kołami na tylnej osi.

Zabudowa wykonana w układzie skrytek 3+3+1, powinna posiadać zbiornik wody o pojemności 2700 – 3000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 10 % zbiornika wody, 10-litrowy zbiornik z czystą wody i kranikiem, autopompę A16/8-2,5/40, na każdym boku umiejscowione linie szybkiego natarcia, dach w formie podestu roboczego.

Każdy pojazd powinien zostać dostarczony z pełnym wyposażeniem, w jego skład wchodzą m.in. węże W-75 i 52, prądownice, piły do drewna, dyski sygnalizacyjne, zestaw PSP-R1, kasety wężowe z wężami (10 kpl), przenośne działko wodno-pianowe DWP 16 i dwie lance gaśnicze.

Samochody trafią do komend powiatowych/miejskich PSP w Bolesławcu, Tucholi, Lublinie, Łukowie, Zamościu, Krośnie, Opocznie, Pajęcznie, Radomsku, Olkuszu, Chrzanowie, Warszawie, Sokołowie Podlaskim, Szydłowcu, Wołominie, Ostrołęce, Dębicy, Mielcu, Białymstoku, Kolnie, Zawierciu, Pszczynie, Raciborzu, Lublińcu, Skarżysku-Kamiennej, Sandomierzu, Pile i Gryfinie.

o autorze

Redakcja/Łukasz