Dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Rzeszowie odbyło się otwarcie ofert złożonych w przetargu na dostawę ubrań specjalnych według nowego wzoru.

Przedmiotem postępowań, które zostało ogłoszone pod koniec lipca jest dostawa 276 kompletów składających się z ubrania specjalnego o konstrukcji wielowarstwowej spełniającej wymagania określone w normie PN-EN 469 poziom wykonania 2 i kurtki lekkiej jednowarstwowej, wykonanej z tkaniny z wykończeniem olejo- i wodoodpornym spełniającej wymagania określone w normie PN-EN 15614.

Cały komplet w kolorze żółtym w odcieniu naturalnego aramidu, oznaczony układem dwukolorowej taśmy perforowanej, dwa pasy w kolorze żółtym fluorescencyjnym ze srebrnym pasem odblaskowym po środku oraz napisami ‘PSP’ i ‘Państwowa Straż Pożarna’.

Podkarpacka Komenda Wojewódzka PSP poinformowała dzisiaj, że zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia 1 mln 51 tys. złotych brutto.

W wyznaczonym terminie wpłynęły dwie oferty:

ZOSP RP Wytwórnia Umundurowania Strażackiego – 1 048 653,72 zł, okres gwarancji 24 miesiące.

P. P. H. U. ‘Subor’ – 1 018 440 zł, okres gwarancji 36 miesięcy.

Obie firmy zadeklarowały zrealizowanie zamówienia do końca listopada bieżącego roku.

Ubrania trafią do Komendy Wojewódzkiej PSP (7 kpl.) i komend powiatowych/miejskich w Rzeszowie (32), Przemyślu (22), Tarnobrzegu (20), Krośnie (21), Nisku (7), Kolbuszowej (7), Lubaczowie (7), Przeworsku (7), Lesku (7), Sanoku (11), Łańcucie (8), Dębicy (15), Mielcu (18), Leżajsku (17), Jaśle (11), Strzyżowie (7), Stalowej Woli (18), Brzozowie (7), Ropczycach (7), Jarosławiu (13) i Ustrzykach Dolnych (7).

Zwycięzcę poznamy w ciągu kilku najbliższych tygodni.

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl