Dzisiaj kilka minut po godz. 7.00 w miejscowości Roszkowo k/Pruszcza Gdańskiego doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego, w którym śmierć poniosły 2 osoby. Policjanci wstępnie ustalili, że najprawdopodobniej prędkość była przyczyną tragedii.

Dwóch mężczyzn podróżujących osobowym BMW – mieszkaniec Elbląga i okolicznej miejscowości zginęli dziś około godziny 7.00 w wypadku – mężczyźni zmarli po przewiezieniu do szpitala. Kolejni dwaj mężczyźni trafili do szpitali w Trójmieście.

Na podstawie relacji świadków ustalono, że jadący w kolumnie pojazdów kierowca BMW podjął próbę wyprzedzania, podczas której otarł się o inny pojazd. Następnie stracił panowanie nad samochodem, zjechał na prawe pobocze i uderzył w drzewo.

Obrażenia dwóch mężczyzn jadących z przodu – kierowcy i pasażera były [galeria=2,prawa]bardzo poważne. Mężczyzn, mimo usilnej walki lekarzy – ratowników o ich życie – nie udało się dwóch z czterech podróżujących BMW uratować. Jak się dowiedzieliśmy od rzecznika Policji w Pruszczu Gdańskim, asp. Marzeny Szwed – Sobańskiej – samochód z dużą prędkością wjechał przodem w drzewo. Mężczyźni zmarli po przewiezieniu do szpitala. Ustaliliśmy, że jeden z mężczyzn mieszkał w Elblągu, natomiast kierujący był mieszkańcem jednej z podelbląskich miejscowości.

Dwaj pozostali pasażerowie tego auta zostali odwiezieni do szpitala. Jeden z mężczyzn, (mieszkaniec Elbląga) którym udało się przeżyć to tragiczne zderzenie trafił do Akademii Medycznej gdzie przeszedł dwa zabiegi chirurgiczne. Mężczyzna miał liczne obrażenia wewnętrzne oraz uraz kończyny dolnej. O drugim z mężczyzn, który przeżył wypadek – nie udało nam się dowiedzieć żadnych szczegółów na temat stanu jego zdrowia.

Źródłó: Elbląg24.pl /// KWP Gdańsk

o autorze

Redakcja